Į pradžią > Naujienos > Naujausi pranešimai > Informacija dėl teisinių paslaugų pirkimo
 
Informacija dėl teisinių paslaugų pirkimo Spausdinti El. paštas

UAB „BŪSTO PASKOLŲ DRAUDIMAS“ INFORMACIJA DĖL TEISINIŲ PASLAUGŲ PIRKIMO VIEŠOJO KONKURSO REZULTATŲ IR TEISMINIO SKOLŲ IŠIEŠKOJIMO JUNGTINĖJE KARALYSTĖJE PRADŽIOS

2016 m. sausio 21 d., Vilnius

UAB „Būsto paskolų draudimas“ skelbtą teisinių paslaugų pirkimo konkursą dėl skolų išieškojimo iš bendrovės skolininkų Jungtinėje Karalystėje laimėjo advokatų kontora SORAINEN ir partneriai.  Šiuo metu bendrovė ir advokatų kontora jau yra suderinusios ir pasirašiusios teisinių paslaugų teikimo sutartį.

Visų pirma, bendrovei bus suteiktos skolininkų paieškos Jungtinėje Karalystėje paslaugos. Antrasis etapas bus susijęs su Lietuvos Respublikos teismų sprendimų pripažinimu ir Europos Sąjungos vykdomųjų raštų pažymėjimų registravimu Jungtinės Karalystės teismuose. Atlikus šias teismines procedūras, bus kreipiamasi į antstolius dėl skolos išieškojimo iš skolininkų turto ir pajamų. Taigi, realūs skolų išieškojimo veiksmai iš bendrovės skolininkų, gyvenančių ir dirbančių Jungtinėje Karalystėje, pradedami jau šiuo metu, tikimasi, kad rezultatai pradės aiškėti šių metų antrojoje pusėje.

Teisminis skolų išieškojimo procesas iš užsienyje gyvenančių skolininkų yra sudėtingesnis ir brangesnis procesas, nei skolų išieškojimas Lietuvoje, tačiau visos įmanomos išieškoti išlaidos, bus išieškomos iš skolininkų. Paaiškėjus pirmiesiems rezultatams dėl skolų išieškojimo Jungtinėje Karalystėje, bendrovė planuoja svarstyti galimybes dėl skolų išieškojimo proceso inicijavimo kitose šalyse, kur daugiausiai gyvena jos skolininkai: pvz., Airijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Danijoje, Ispanijoje.

UAB „Būsto paskolų draudimas“ informuoja, kad yra linkusi bendradarbiauti, ieškoti kompromisų su tais klientais, kurie kreipiasi ar kreipsis į bendrovę dėl geranoriško, t.y. neteisminio, skolų grąžinimo. Tokiu būdu išvengiama ne tik papildomų skolos išieškojimo kaštų, netesybų didėjimo, bet yra atsižvelgiama į konkretų atvejį, įvertinama visa situacija ir randamas abiems pusėms priimtinas individualus sprendimas dėl skolos grąžinimo plano. Priimti sprendimai tokiais atvejais yra abipusiškai naudingesni, todėl bendrovė ragina skolininkus nepalikti skolos ieškojimo proceso savieigai, o aktyviai bendradarbiauti bei mažinti skolas geranoriškai.