Į pradžią > Aktualu > Klausiate-atsakome > Būsto kreditų draudimas
 
Būsto kreditų draudimas Klausiate - atsakome


Spausdinti 

Ar draudžiant būsto kreditą yra reikalingas nekilnojamojo turto ir gyvybės draudimai?

Už kredito lėšas nupirktą, statomą ar rekonstruojamą turtą apdrausti būtina visada. Kredito gavėjo gyvybės draudimas ir draudimas nuo nelaimingų atsitikimų bendrovėje nereikalaujamas.Spausdinti 

Ar kredito draudimas reiškia, kad galėsiu kredito negrąžinti?

Ne. Kredito draudimas neatleidžia Jūsų nuo pareigos grąžinti kreditą bankui. Jis tik suteikia Jums galimybę gauti banko būsto kreditą geresnėmis sąlygomis.Spausdinti 

Būsto kredito draudimo įmoką sumokėjau pats. Jei aš grąžinsiu kreditą anksčiau kredito grąžinimo termino pabaigos, ar man bus grąžinta draudimo įmoka?

Taip, tokia galimybė yra. Jums reikės ne vėliau kaip prieš mėnesį apie tai pranešus mums, nutraukti būsto kredito draudimo sutartį ir mes grąžinsime Jūsų sumokėtos draudimo įmokos dalį proporcingą likusiam draudimo sutarties galiojimo terminui, prieš tai išskaičiavę draudimo sutarčiai sudaryti ir vykdyti patirtas administracines sąnaudas (iki 30 proc. draudimo įmokos).


Spausdinti 

Kaip galima, gaunant apdraustą kreditą, nusipirkti sodo namą, pritaikytą gyventi žiemą?

Mes draudžiame kreditus, skirtus sodo namams įsigyti. Įsigyjamas sodo namas turi būti pritaikytas gyventi žiemą.


Spausdinti 

Kokio dydžio kreditą galima apdrausti?

Draudžiamo kredito suma dažniausiai priklauso nuo Jūsų gaunamų pajamų.


Spausdinti 

Aš neturiu teisės į valstybės paramą, todėl kredito draudimas man yra mokamas. Banke man paskaičiavo draudimo įmoką ir ji man pasirodė per didelė. Ar galima ją sumažinti?

Draudimo įmoka galėtų būti sumažinta tik tuo atveju, jeigu pasikeistų kredito sutarties sąlygos (UAB „Būsto paskolų draudimas“ būsto kredito draudimo įmoka priklauso tik nuo pradinio įnašo dydžio).Spausdinti 

Aš noriu apdrausti gaunamą būsto kreditą. Ar Jūs turite specialių reikalavimų turto vertintojams, nekilnojamojo turto bei gyvybės draudimo įmonėms?

Nekilnojamojo turto vertintojas privalo turėti nekilnojamojo turto vertintojo kvalifikaciją. Kokios nekilnojamojo turto vertinimo agentūros paslaugomis naudotis, Jums patars kreditą išduodantis bankas. Bankas taip pat rekomenduos, kokioje draudimo bendrovėje apdrausti perkamą nekilnojamąjį turtą ir gyvybę (jei būtina). Jokių papildomų reikalavimų gyvybės, nekilnojamojo turto draudimo bendrovėms bei turto vertintojams mes neturime.


Spausdinti 

Ar įmonė, gaunanti kreditą, gali jį apdrausti?

Ne. Būsto kredito draudėju gali būti tik fizinis asmuo.


Spausdinti 

Ar būsto kredito draudimo įmoka turi būti mokama kasmet, ar tai yra vienkartinė įmoka?

Įmoka už būsto kredito draudimą yra mokama visa iš karto, vieną kartą - sudarant būsto kredito draudimo sutartį. Jei draudimo įmoką skolinatės iš banko, ją galėsite mokėti kas mėnesį per visą kredito grąžinimo laikotarpį.


Spausdinti 

Ar būsto kredito draudimu gali pasinaudoti užsieniečiai?

Taip. Būsto kreditą apsidrausti gali asmenys (tiek užsienio piliečiai, tiek asmenys be pilietybės), turintys LR Migracijos tarnybos išduotą galiojantį leidimą nuolat gyventi Lietuvoje bei atitinkantys kitus reikalavimus kredito gavėjams.Spausdinti 

Ar būtinai reikia apdrausti būsto kreditą?

Kreditą apdrausti nebūtina, jei Jūs turite sukaupęs 30 proc. perkamo būsto vertės pradinį įnašą. Jeigu Jūs neturite ar nenorite išleisti tokios sumos būsto pirkimui, Jums būtinai reikės apdrausti gaunamą kreditą, nes kitu atveju bankas nesutiks Jums išduoti kredito būstui pirkti.Spausdinti 

Ar galima apdraustą kreditą grąžinti anksčiau kredito sutartyje nustatyto grąžinimo termino?

Taip, galima. Kai kurie bankai, jei Jūs norėsite anksčiau nustatyto termino grąžinti apdraustą būsto kreditą, netaikys Jums jokių sankcijų, kurias taikytų, jei kreditas nebūtų apdraustas.


Spausdinti 

Ar galima apdrausti kreditą žemės sklypui pirkti?

Taip. Jei už būsto kredito lėšas perkate būstą su žemės sklypu, tokį kreditą galime apdrausti. Jei už kredito lėšas statote ar rekonstruojate būstą su žemės sklypu, į jo vertę (jei jis nuosavybės teise priklauso Jums) apskaičiuojant kredito dydį taip pat atsižvelgiama.


Spausdinti 

Ar galima pakeisti už kreditą įsigytą būstą kitu, dar negrąžinus bankui viso anksčiau gauto kredito?

Taip, tai yra įmanoma. Viskas priklauso nuo Jūsų susitarimo su kreditą išdavusiu banku. Tuo atveju, jei kreditas yra apdraustas UAB "Būsto paskolų draudimas", bankas bei klientas turės suderinti keitimo variantą su mūsų draudimo bendrove. Iki visiško kredito grąžinimo turės būti įkeistas naujasis būstas, o senasis būstas bus išlaisvintas nuo įkeitimo.


Spausdinti 

Ar galima sumokėti būsto kredito draudimo įmoką dalimis?

Jei Jūs neturite teisės į valstybės paramą ir Jums tenka visą draudimo įmoką mokėti patiems, o Jūs neturite pakankamai lėšų, negalite ar nenorite jų skirti kredito draudimo įmokai sumokėti, galite pasirinkti draudimo įmokos skolinimo variantą. Šiuo atveju bankas paskolina Jums draudimo įmokos sumą, o Jūs bankui grąžinate ją dalimis per visą kredito grąžinimo laikotarpį.Spausdinti 

Ar reikia drausti gaunamą būsto kreditą, jei aš turiu 30 proc. pradinį įnašą?

Būsto kreditų draudimas yra savanoriškas draudimas. Pagal UAB „Būsto paskolų draudimas“ būsto kreditų draudimo taisykles Nr. 004 apdraustas būsto kreditas gali siekti 100 proc. perkamo būsto vertės, tai yra bankas apdraustą būsto kreditą Jums suteiks be pradinio įnašo.


Spausdinti 

Ar UAB "Būsto paskolų draudimas" išduoda kreditus?

Ne. UAB "Būsto paskolų draudimas" tik draudžia bankų išduodamus kreditus būstui pirkti, statyti, rekonstruoti, remontuoti ar žemės sklypui pirkti ir būstui statyti.Spausdinti 

Ar už būsto kredito draudimą reikia mokėti?

Taip. Būsto kredito draudimas (kaip ir bet kokia kita draudimo rūšis) yra mokama paslauga. Jos kaina priklauso nuo pradinio įnašo dydžio. Draudimo įmoka sudaro 0,68 – 1,71 procento nuo kredito sumos. Tikslų draudimo įmokos dydį Jums apskaičiuos mūsų bendrovėje. Svarbu yra tai, jog būsto kreditų draudimas yra perpus pigesnis tiems žmonėms, kurie turi teisę į valstybės paramą įsigyjant būstą pagal Lietuvos Respublikos valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti bei daugiabučiams namams modernizuoti įstatymą.


Spausdinti 

Į kokią seniūniją ar savivaldybę man kreiptis, jei aš turiu teisę į valstybės paramą, tačiau nesu niekur registruotas?

Jums reikės kreiptis į nurodytas institucijas pagal gyvenamąją vietą. Jūs privalėsite įrodyti, kad gyvenate būtent toje vietovėje, pateikdami tai įrodančius dokumentus. Tai, pavyzdžiui, gali būti Valstybinio socialinio draudimo ("Sodros") pažymėjimas su įmonės, kurioje dirbate, adresu, buto nuomos sutartis, jei nuomojatės butą, ir pan.


Spausdinti 

Kaip yra užtikrinamas kredito grąžinimas, jei gaunamas kreditas yra apdraudžiamas?

Gaunamo kredito grąžinimas yra užtikrinamas perkamo būsto įkeitimu bankui.Spausdinti 

Kas yra būsto kredito draudimas?

Tai yra tam tikra garantija bankui, kad jo išduotas būsto kreditas bus grąžintas. Jei būsto kredito gavėjas kredito sutartyje nustatyta tvarka negrąžina būsto kredito ar jo dalies, mūsų draudimo bendrovė sumoka bankui draudimo išmoką. Tam tikra prasme tai yra kompensavimas banko nuostolių, atsiradusių dėl būsto kredito negrąžinimo.


Spausdinti 

Kas yra pradinis įnašas ir kam jis yra mokamas?

Pradinis įnašas yra perkamo būsto kainos (ar rinkos vertės) dalis, kurią Jūs, prieš gaudami banko kreditą, turite sumokėti būsto pardavėjui. Jei Jūsų gaunamas būsto kreditas yra draudžiamas UAB "Būsto paskolų draudimas", Jums bankas gali suteikti 100 proc. būsto vertės kreditą, tai yra būstą įsigysite be pradinio įnašo. Jei Jūs gaunate valstybės remiamą būsto kreditą pagal Lietuvos Respublikos valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti bei daugiabučiams namams modernizuoti įstatymą ir sudarote su UAB „Būsto paskolų draudimas“ būsto kredito draudimo sutartis, Jūs privalote turėti 5 proc. pradinį įnašą. Reikalavimas turėti 5 proc. pradinį įnašą taikomas būsto kreditams, apdraustiems pagal UAB „Būsto paskolų draudimas“ būsto kreditų draudimo taisykles Nr. 002, pagal UAB „Būsto paskolų draudimas“ būsto kreditų dalies draudimo taisykles Nr. 003 ir pagal UAB „Būsto paskolų draudimas“ būsto kreditų draudimo taisyklės Nr. 004.

 

Kitu atveju, t.y. kai kreditas nėra apdraudžiamas, Jūs turite sumokėti būsto pardavėjui 30 proc. būsto vertės pradinį įnašą.
Jei kreditas yra skirtas būstui statyti ar rekonstruoti, pradinis įnašas skaičiuojamas šiek tiek kitaip. Šiuo atveju pradinis įnašas - tai skirtumas tarp statomo ar rekonstruojamo būsto vertės ir būsto kredito sumos.


Spausdinti 

Kas yra UAB "Būsto paskolų draudimas"?

Tai uždaroji akcinė bendrovė - draudimo įmonė, draudžianti pasirašiusių su ja bendradarbiavimo sutartis Lietuvos Respublikoje įregistruotų bankų arba kitų kredito įstaigų kreditus, skirtus būstui statyti, pirkti, rekonstruoti, remontuoti ar žemės sklypui pirkti bei būstui statyti.


Spausdinti 

Ką man reikia daryti, jei aš noriu paimti kreditą iš banko ir jį apdrausti?

Jums reikia kreiptis į banką, kuriame norite gauti kreditą. Banko darbuotojui pasakykite, kad norėtumėte apdrausti gaunamą kreditą UAB "Būsto paskolų draudimas" ir jis pateiks Jums prašymą būsto kredito draudimo sutarčiai sudaryti.


Spausdinti 

Ką reikia daryti, kad pusę būsto kredito draudimo įmokos už mane apmokėtų valstybė?

Asmenys (šeimos), pageidaujantys gauti valstybės remiamą būsto kreditą, su rašytiniu prašymu patvirtinti jų teisę į valstybės paramą kreipiasi į savivaldybę pagal registracijos arba deklaruotą jų gyvenamąją vietą. Kartu su prašymu kredito gavėjas turi pateikti jo teisę į valstybės paramą patvirtinančius dokumentus (arba jų notariškai patvirtintas kopijas), valstybės įmonės Registrų centro pažymą apie jo ir jo šeimos narių turimas ir turėtas nuosavybės teises į gyvenamąsias patalpas, esančias Lietuvos Respublikos teritorijoje, dokumentus apie jo (jo šeimos) metines pajamas ir turtą, teritorinės policijos įstaigos migracijos tarnybos (skyriaus, poskyrio, grupės) pažymą apie asmens (šeimos - visų šeimos narių) deklaruotą gyvenamąją vietą, dokumentus, patvirtinančius invalidumą ar našlaičio statusą.
Pažyma ne vėliau kaip per 15 kalendorinių dienų nuo jos gavimo pateikiama būsto kreditą suteikiančiam bankui kartu su būsto kredito paraiška.
Jei valstybės remiamą būsto kreditą apdrausite UAB "Būsto paskolų draudimas", būsto kredito draudimo įmoka Jums kainuos perpus pigiau, t.y. 50 % draudimo įmokos už Jus bus apmokėta valstybės lėšomis. Pusę draudimo įmokos Jums reikės sumokėti savo lėšomis. Jei teisės į valstybės paramą neturite, Jums reikės sumokėti vienkartinę būsto kredito draudimo įmoką.


Spausdinti 

Kiek laiko užtrunka kredito gavimo procedūra, jei aš noriu gautą būsto kreditą apdrausti?

Paprastai kredito išdavimo procedūra pailgėja 1 - 2 dienomis.


Spausdinti 

Kokį pradinį įnašą man reikia sukaupti, norint gauti kreditą su būsto kredito draudimu, įsigyti nebaigtą statyti individualų namą?

Būsto kredito gavėjas, atitinkantis UAB „Būsto paskolų draudimas“ reikalavimus draudėjui (būsto kredito gavėjui) ir būsto kreditui, gali gauti būsto kreditą be pradinio įnašo.
Jei būsto kredito gavėjas gauna valstybės remiamą būsto kreditą pagal Lietuvos Respublikos valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti bei daugiabučiams namams modernizuoti įstatymą ir sudaro su UAB „Būsto paskolų draudimas“ būsto kredito draudimo sutartis, jis privalo turėti 5 proc. pradinį įnašą nuo įsigyjamo būsto vertės (kainos). Reikalavimas turėti 5 proc. pradinį įnašą taikomas būsto kreditams, apdraustiems pagal UAB „Būsto paskolų draudimas“ būsto kreditų draudimo taisykles Nr. 002 ir pagal UAB „Būsto paskolų draudimas“ būsto kreditų dalies draudimo taisykles Nr. 003.


Spausdinti 

Kokią dar naudą (be galimybės gauti kreditą su mažesniu pradiniu įnašu) suteikia būsto kredito draudimas?

Be galimybės gauti būsto kreditą su mažesniu pradiniu įnašu, Jūs galėsite gauti kreditą ir su mažesne palūkanų norma. Kai kurie bankai apdraustų būsto paskolų palūkanoms taiko 0,5 procentinio punkto nuolaidą.


Spausdinti 

Kokią naudą duoda būsto kredito draudimas?

Būsto kredito draudimas suteikia galimybę gauti kreditą būstui įsigyti be pradinio įnašo. Jei būsto kredito gavėjas gauna valstybės remiamą būsto kreditą pagal Lietuvos Respublikos valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti bei daugiabučiams namams modernizuoti įstatymą ir sudaro su UAB „Būsto paskolų draudimas“ būsto kredito draudimo sutartis, jis privalo turėti 5 proc. pradinį įnašą nuo įsigyjamo būsto vertės (kainos). Reikalavimas turėti 5 proc. pradinį įnašą taikomas būsto kreditams, apdraustiems pagal UAB „Būsto paskolų draudimas“ būsto kreditų draudimo taisykles Nr. 002 ir pagal UAB „Būsto paskolų draudimas“ būsto kreditų dalies draudimo taisykles Nr. 003
Tuo tarpu imant banko kreditą būstui pirkti be kredito draudimo, reikia sukaupti 30 proc. būsto vertės pradinį įnašą. Be to, apdraustiems kreditams bankai gali taikyti mažesnę palūkanų normą.


Spausdinti 

Kokie bankai teikia kreditus su būsto kredito draudimu?

Šiuo metu tokius kreditus išduoda AB SEB Vilniaus Bankas, AB bankas "Hansabankas", AB DnB NORD bankas, AB SAMPO bankas, Nordea Bank Finland Plc Lietuvos skyrius, AB PAREX bankas, AB bankas "Snoras", AB Šiaulių bankas, UAB Medicinos bankas ir AB Ūkio bankas.


Spausdinti 

Kokiuose Lietuvos miestuose galima gauti būsto kreditą su draudimu?

Apdrausti galite bet kuriame Lietuvos mieste esančiame banke ar jo filiale suteikiamą būsto kreditą.


Spausdinti 

Kokiuose Lietuvos miestuose UAB "Būsto paskolų draudimas" turi filialus?

UAB "Būsto paskolų draudimas" filialų neturi. Jei Jūs norite apdrausti ne Vilniuje išduodamą būsto kreditą, Jums reikia kreiptis į banko filialą bet kokiame Lietuvos mieste. Bankas pats susisieks su UAB "Būsto paskolų draudimas" ir perduos visus reikalingus kredito gavėjo dokumentus.


Spausdinti 

Valstybės remiami būsto kreditai

Teisė į valstybės remiamus būsto kreditus

Draudimo įmoka skaičiuojama remiantis Lietuvos Respublikos finansų ministro patvirtintais būsto paskolų draudimo  tarifais.

Dydžiai pateikti procentais nuo draudžiamo kredito sumos
Pradinis įnašas (procentais)
 Kreditų draudimo įmokų dydžiai (tarifai), proc.
 Nuo 5 (imtinai) iki 10 3,93
 Nuo 10 (imtinai) iki 15 3,63
 Nuo 15 (imtinai) iki 20 3,34
 Nuo 20 (imtinai) 3,05

 
Teisę į valstybės remiamą būsto kreditą turi asmenys (šeimos), kurių vienų metų grynosios metinės pajamos ir turtas prieš paramos suteikimo metus yra mažesni už:

 • asmens (be šeimos) atveju - 27500 litų pajamų ir 40300 litų turto,
 • dviejų ar trijų asmenų šeimos grynosios metų pajamos - 38500 litų ir turtas - 81900 litų,
 • keturių ir penkių asmenų šeimos grynosios metų pajamos - 46200 litų ir turtas - 109200 litų,
 • šešių ir daugiau asmenų šeimoms grynosios metinės pajamos vienam asmeniui - 7920 litų ir turtas - 26000 litų.

  Jeigu įsigyja pirmąjį tinkamą būstą, t. y. jeigu šie asmenys (šeimos) Lietuvos Respublikos teritorijoje:
 1. neturi ir neturėjo būsto nuosavybės teise, arba
 2. turi ar turėjo nuosavybės (ar bendrosios nuosavybės) teise būstą, kurio naudingasis plotas, tenkantis vienam šeimos nariui (ar bendraturčių namų ūkio nariui) yra mažesnis kaip 14 kv. m, arba turimas būstas, neatsižvelgiant į jo naudingojo ploto dydį, nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, iki prašymo suteikti valstybės paramą būstui įsigyti padavimo dienos yra nusidėvėjęs daugiau kaip 60 proc. ir šis būstas yra kaimo vietovėje, kurioje jo savininkas negyvena ir (ar) nedirba, arba
 3. Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, iki prašymo suteikti valstybės paramą būstui įsigyti padavimo dienos turi daugiau kaip 60 nusidėvėjusį būstą (neatsižvelgiant į jo naudingojo ploto dydį), yra Statybos įstatymo bei kitų teisės aktų nustatyta tvarka parengę šio būsto rekonstravimo projektą, jeigu šis būstas yra deklaruojamas kaip paskolos gavėjo (ir (ar) jo šeimos narių) gyvenamoji vieta ir šie asmenys nuosavybės teise neturi kito būsto. Šiuo atveju parama teikiama turimam būstui rekonstruoti, arba
 4. turi būstą, nepritaikytą neįgaliųjų, kurių judėjimo funkcija sutrikusi, poreikiams, jei tokiems asmenims Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka nustatytas sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis arba jie yra pripažinti nedarbingais (netekusiais 75-100 proc. darbingumo) ar iš dalies darbingais (netekusiais 60-70 proc. darbingumo), arba jiems yra sukakę senatvės pensijos amžius ir jiems nustatyta specialiųjų poreikių tenkinimo reikmė, arba šeimos, kuriuose yra sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis arba kuris yra pripažintas nedarbingu (netekusiu 75-100 proc. darbingumo) ar iš specialiųjų poreikių tenkinimo reikmė. Parama teikiama turimam būstui rekonstruoti, kad turimas būstasbūtų pritaikytas neįgaliųjų poreikiams.

Subsidija būsto kredito daliai apmokėti teikiama šių kreditų gavėjams, jeigu jie yra

 1. buvę našlaičiai ar be tėvų globos likę asmenys ar jų šeimos, iki jiems sukaks 35 metai, šeimos, augančios tris ar  daugiau vaikų (įvaikių), arba asmenys, kuriems Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka yra nustatytas sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis arba kurie yra pripažinti nedarbingais (netekusiais 75-100 proc. darbingumo) ar iš dalies darbingais (netekusiais 60-70 proc. darbingumo), arba kuriems yra sukakę senatvės pensijos amžius ir jam nustatyta speceliųjų poreikių tenkinimo reikmė, - apmokama 20 proc. suteikto būsto kredito (ar būsto kredito likučio) sumos,
 2. jaunos šeimos, auginančios vieną ar du vaikus (įvaikius), ir šeimos, kuriose vienas iš tėvų yra miręs, - apmokama 10 proc. suteikiamo būsto kredito (ar būsto kredito likučio) sumos.


Valstybės remiama būsto kredito suma neturi būti didesnė kaip

 1. 180 tūkstančių litų arba ekvivalentas kita valiuta - asmeniui be šeimos;
 2. 300 tūkstančių litų arba ekvivalentas kita valiuta - dviejų ir daugiau asmenų šeimai;
 3. 120 tūkstančių litų arba ekvivalentas kita valiuta - būstui rekonstruoti.

Norintiems gauti valstybės paramą būstui įsigyti

Asmenys (šeimos), pageidaujantys gauti valstybės remiamą būsto kreditą, su rašytiniu prašymu patvirtinti jų teisę į valstybės paramą kreipiasi į savivaldybę pagal registracijos arba deklaruotą jų gyvenamąją vietą. Kartu su prašymu kredito gavėjas turi pateikti jo teisę į valstybės paramą patvirtinančius dokumentus (arba jų notariškai patvirtintas kopijas), valstybės įmonės Registrų centro pažymą apie jo ir jo šeimos narių turimas ir turėtas nuosavybės teises į gyvenamąsias patalpas, esančias Lietuvos Respublikos teritorijoje, dokumentus apie jo (jo šeimos) metines pajamas ir turtą, teritorinės policijos įstaigos migracijos tarnybos (skyriaus, poskyrio, grupės) pažymą apie asmens (šeimos - visų šeimos narių) deklaruotą gyvenamąją vietą, dokumentus, patvirtinančius invalidumą ar našlaičio statusą.

Savivaldybės turi ne vėliau kaip per 10 darbo dienų išduoti rašytinį patvirtinimą - pažymą apie kredito gavėjo teisę į valstybės paramą būstui įsigyti (pagal priedą) arba motyvuotą rašytinį atsisakymą išduoti tokią pažymą.

Pažyma ne vėliau kaip per 15 kalendorinių dienų nuo jos gavimo pateikiama būsto kreditą suteikiančiam bankui kartu su būsto kredito paraiška.
Jei valstybės remiamą būsto kreditą apdrausite UAB "Būsto paskolų draudimas", būsto kredito draudimo įmoka Jums kainuos perpus pigiau, t.y. 50 % draudimo įmokos už Jus bus apmokėta valstybės lėšomis. Pusę draudimo įmokos Jums reikės sumokėti savo lėšomis. Jei teisės į valstybės paramą neturite, Jums reikės sumokėti vienkartinę būsto kredito draudimo įmoką.

Valstybės remiamas būsto kreditas gali būti suteiktas tik su 5 proc. arba didesniu pradiniu įnašu.
 
Draudimo įmoka skaičiuojama vadovaujantis Lietuvos Respublikos finansų ministro įsakymu patvirtintais tarifais:
 
Dydžiai pateikti procentais nuo draudžiamo kredito sumos
Pradinis įnašas (procentais)Kreditų draudimo įmokų dydžiai (tarifai)
Nuo 5 (imtinai) iki 103,93
Nuo 10 (imtinai) iki 153,63
Nuo 15 (imtinai) iki 203,34
Nuo 20 (imtinai)3,05