Būsto kreditų draudimas

Šiuo metu bendrovė laikinai nesudaro naujų draudimo sutarčių
Kreditų daugiabučiams namams modernizuoti draudimas

šiuo metu bendrovė laikinai nesudaro naujų draudimo sutarčių
Apie mus

1998 metais Lietuvos Respublikos Vyriausybė, siekdama iš dalies išspręsti būsto finansavimo problemą bei išjudinti nekilnojamojo turto rinką, priėmė sprendimą įsteigti bendrovę, kurios įkūrimas suteiktų galimybę efektyviai spręsti gyventojų apsirūpinimo būstu problemą Lietuvoje - padaryti būstą prieinamą kiekvienam turinčiam reguliarias pajamas, bet negalinčiam sukaupti ar neturinčiam pradinio įnašo, šalies gyventojui.  2000 m. bendrovė sudarė pirmąją būsto kredito draudimo sutartį, o iki šiol bendrovės paslaugomis pasinaudojo jau daugiau kaip 47 000 šeimų.

2005 m. UAB "Būsto paskolų draudimas" įgyvendino dar vieną svarbų tikslą – pradėjo teikti kreditų daugiabučiams namams modernizuoti draudimo paslaugas. Šiuo metu bendrovė yra apdraudusi dešimtadalį bankų suteiktų kreditų daugiabučiams namams modernizuoti ir planuoja, kad ateityje šių kreditų draudimo sutarčių skaičius didės.

2009 m. gegužės 20 d. pasirašyta sutartis su bankais numatanti bendradarbiavimo modelius - kaip bus padedama su laikinais finansiniais sunkumais susiduriantiems bendrovėje apsidraudusiems asmenims, padengiant susidariusią skolą bankams, ir/ar už juos laikinai mokant periodines kredito grąžinimo įmokas ir palūkanas bankams. 2010 m. gegužės 20 d. dvejiems metams pratęsiama, 2009 metų tarp bendrovės ir bankų pasirašyta, vienerius metus galiojusi sutartis. 2012 metais sutartis pratęsta dar vieneriems metams be esminių pakeitimų.

2009 m. gegužės 20 d. pasirašyta sutartis su bankais numatanti bendradarbiavimo modelius - kaip bus padedama su laikinais finansiniais sunkumais susiduriantiems bendrovėje apsidraudusiems asmenims, padengiant susidariusią skolą bankams, ir/ar už juos laikinai mokant periodines kredito grąžinimo įmokas ir palūkanas bankams. 2010 m. gegužės 20 d. dvejiems metams pratęsiama, 2009 metų tarp bendrovės ir bankų pasirašyta, vienerius metus galiojusi sutartis. 2012 metais sutartis pratęsta iki 2013 m. rugpjūčio 20 d. be esminių pakeitimų.

I modelis. Kredito grąžinimo ir palūkanų mokėjimo termino atidėjimas draudžiant palūkanas ar skolos sumokėjimas (skolinis įsipareigojimas).

II modelis. Mokėjimų draudimo susitarimas. Šio modelio esmė - už finansinius sunkumus patiriantį klientą, bendrovė laikinai  moka įmokas bankui (susidariusios skolos, kredito ir palūkanų).

III modelis. Bendrovei netaikant I ar II modelių, tikėtinas III modelis, t.y. draudžiamasis įvykis, kuomet draudėjo prievolė grąžinti bankui būsto kreditą ir/ar sumokėti palūkanas būsto kreditavimo sutartyje nustatytais terminais, dydžiais ir tvarka, nėra vykdomas. Draudėjui nepašalinus būsto kreditavimo sutarties pažeidimų, bankas nutraukia būsto kreditavimo sutartį ir pateikia draudikui pranešimą apie draudžiamąjį įvykį.

Įvykus draudžiamajam įvykiui ir nutrūkus būsto kreditavimo sutarčiai, draudimo išmokos mokėjimo metu bendrovė suteikia draudėjams, siekiantiems išsaugoti būstą, galimybę mažinti įsiskolinimą kas mėnesį mokant skolos mažinimo įmokas. Ši pagalbos draudėjams priemonė vadinama  IV modeliu.

Išmokėjus draudimo išmoką bankams, bendrovė taiko V modelį - jei draudėjas atitinka nustatytus kriterijus, stabdomas priverstinis skolos išieškojimas iš įkeisto būsto, taip sudarant galimybę draudėjui toliau gyventi už būsto kredito lėšas įsigytame būste.

UAB "Būsto paskolų draudimas“ dirba Lietuvoje būsto kreditavimo rinkoje jau daugiau nei dešimt metų. Ekonominio sunkmečio sąlygomis bendrovė, padėdama draudėjams išsaugoti už būsto kredito lėšas įsigytą būstą, atlieka socialinę misiją.

UAB "Būsto paskolų draudimas" bendradarbiauja su šiais Lietuvos komerciniais bankais, teikiančiais ilgalaikius būsto kreditus:

Luminor Bank AB

(AB DNB bankas)

AB "Swedbank";

UAB Medicinos bankas;

Luminor Bank AB

(Nordea Bank Finland Plc Lietuvos skyrius;)

AB "Citadele" bankas;

Danske Bank A/S Lietuvos filialas;

AB SEB bankas;

BAB bankas "Snoras";

AB Šiaulių bankas;

AB Ūkio bankas.

 

 

 

 

Mūsų naujienos

2018-09-19 Dėl UAB „Būsto paskolų draudimas“ sąskaitų, esančių Danske Bank A/S Lietuvos filiale

Informuojame, kad nuo 2018 m. spalio 27 d. UAB „Būsto paskolų draudimas“ sąskaitos Nr. LT91740000000262362 ir Nr. LT337400000022323620, esančios Danske Bank A/S Lietuvos filialas, yra uždaromos.
Prašome Jūsų nevykdyti mokėjimų į UAB „Būsto paskolų draudimas“ sąskaitas Nr. LT91740000000262362 ir Nr. LT337400000022323620 ir pasirinkti kitą Jums priimtiname banke esančią bendrovės sąskaitą.

 


2016-02-03 Panaikinta UAB „Būsto paskolų draudimas“ draudimo veiklos licencija
Lietuvos banko valdyba 2016.01.28 sprendimu panaikino panaikino UAB „Būsto paskolų draudimas“ turėtos draudimo veiklos licencijos galiojimą. Toks sprendimas priimtas draudimo įmonės prašymu. Tai nepaveiks draudimo sistemos saugumo, stabilumo ir patikimumo, nes įmonė jau keleri metai nesudarinėjo naujų  draudimo sutarčių. Draudėjams, su UAB „Būsto paskolų draudimas“ sudariusiems draudimo sutartis, niekas nesikeis, nes draudimo įmonė ir toliau jas administruos.
2016-01-21 Informacija dėl teisinių paslaugų pirkimo

UAB „BŪSTO PASKOLŲ DRAUDIMAS“ INFORMACIJA DĖL TEISINIŲ PASLAUGŲ PIRKIMO VIEŠOJO KONKURSO REZULTATŲ IR TEISMINIO SKOLŲ IŠIEŠKOJIMO JUNGTINĖJE KARALYSTĖJE PRADŽIOS

2016 m. sausio 21 d., Vilnius

UAB „Būsto paskolų draudimas“ skelbtą teisinių paslaugų pirkimo konkursą dėl skolų išieškojimo iš bendrovės skolininkų Jungtinėje Karalystėje laimėjo advokatų kontora SORAINEN ir partneriai.  Šiuo metu bendrovė ir advokatų kontora jau yra suderinusios ir pasirašiusios teisinių paslaugų teikimo sutartį.

Visų pirma, bendrovei bus suteiktos skolininkų paieškos Jungtinėje Karalystėje paslaugos. Antrasis etapas bus susijęs su Lietuvos Respublikos teismų sprendimų pripažinimu ir Europos Sąjungos vykdomųjų raštų pažymėjimų registravimu Jungtinės Karalystės teismuose. Atlikus šias teismines procedūras, bus kreipiamasi į antstolius dėl skolos išieškojimo iš skolininkų turto ir pajamų. Taigi, realūs skolų išieškojimo veiksmai iš bendrovės skolininkų, gyvenančių ir dirbančių Jungtinėje Karalystėje, pradedami jau šiuo metu, tikimasi, kad rezultatai pradės aiškėti šių metų antrojoje pusėje.

Teisminis skolų išieškojimo procesas iš užsienyje gyvenančių skolininkų yra sudėtingesnis ir brangesnis procesas, nei skolų išieškojimas Lietuvoje, tačiau visos įmanomos išieškoti išlaidos, bus išieškomos iš skolininkų. Paaiškėjus pirmiesiems rezultatams dėl skolų išieškojimo Jungtinėje Karalystėje, bendrovė planuoja svarstyti galimybes dėl skolų išieškojimo proceso inicijavimo kitose šalyse, kur daugiausiai gyvena jos skolininkai: pvz., Airijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Danijoje, Ispanijoje.

UAB „Būsto paskolų draudimas“ informuoja, kad yra linkusi bendradarbiauti, ieškoti kompromisų su tais klientais, kurie kreipiasi ar kreipsis į bendrovę dėl geranoriško, t.y. neteisminio, skolų grąžinimo. Tokiu būdu išvengiama ne tik papildomų skolos išieškojimo kaštų, netesybų didėjimo, bet yra atsižvelgiama į konkretų atvejį, įvertinama visa situacija ir randamas abiems pusėms priimtinas individualus sprendimas dėl skolos grąžinimo plano. Priimti sprendimai tokiais atvejais yra abipusiškai naudingesni, todėl bendrovė ragina skolininkus nepalikti skolos ieškojimo proceso savieigai, o aktyviai bendradarbiauti bei mažinti skolas geranoriškai.

Statistika

Lankytojų skaitliukas

mod_vvisit_counterŠiandien51
mod_vvisit_counterViso152020